Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

ŻYWA LEKCJA HISTORII - 2.10.2017

ŻYWA LEKCJA HISTORII - 2.10.2017

2 października w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach Żywej Lekcji Historii. Z tej okazji przejechał Pan Krzysztof Górecki wraz z Chorągwią Komturstwa Gniewskiego. Tematem lekcji było życie rycerzy za czasów Piastów. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wyglądało pasowanie na rycerza, w jaki sposób strzelało się z kuszy oraz ile ważyła zbroja rycerza. Dodatkowo dzieci mogły przymierzyć kolczugę, zbroję, strój rycerski oraz postrzelać z kuszy do dzikiego zwierza.

 „Żywa” lekcja historii jest okazją do tego, aby ukazać wydarzenia historyczne w inny sposób niż na lekcji szkolnej dlatego, że można spotkać „prawdziwych” wojowników, dotknąć broni a nawet ubrać się w ciężką kolczugę i poczuć na własnym ciele, że nie była ona taka lekka!!!

Bardzo cennym elementem tego typu spotkań jest sposób, w jaki są prowadzone – uczniowie biorą czynny udział przez to, że są uczestnikami przedstawianych wydarzeń. Taka niecodzienna lekcja bardzo podobała się uczniom i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, a o to właśnie chodziło.

Violetta Laszkiewicz-Pasymowska

Zobacz zdjęcia: KLIKNIJ TUTAJ

Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook