Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

„MOJA MAŁA OJCZYZNA, MOJE MIEJSCE NA ZIEMI“ - WRĘCZENIE NAGRÓD

„MOJA MAŁA OJCZYZNA, MOJE MIEJSCE NA ZIEMI“ - WRĘCZENIE NAGRÓD

W dniu 26 marca 2018r. odbyło się oficjalne wręczenie nagród i dyplomów w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Moja mała ojczyzna, moje miejsce na ziemi“. Do naszej szkoły przybyli uczniowie z gdańskich szkół zaproszeni na tą uroczystość:

 

  • Marek Mioduszeski uczeń SP 14 w Gdańsku, zdobywca II miejsca w kategorii malarstwo.
  • Maja Wesphal uczennica Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku, która zdobyła III miejsce w kategorii malarstwo.
  • Pavel Spirydonau z SP 50, zdobywca III miejsca w kategorii grafika.
  • Uczennice SP nr 2 w Gdańsku, Martyna Burzak i Agata Wrona, które otrzymały wyróżnienia.
  • Pozostałym laureatom pierszych, drugich oraz trzecich miejsc ex aequo oraz osobom wyróżnionym w konkursie, dyplomy oraz nagrody prześlemy pocztą.

Podczas oficjalnej gali wręczenia nagród, zostali przedstawieni wszyscy laureaci. Na mapie Polski zaprezentowano miasta i miejscowości z których laureaci pochodzą. Okazało się, że większość   laureatów pochodzi z Południowej Polski, zarówno zachodniej, jak i wschodniej. Na mapie miejsca te zostały oznaczone różowymi karteczkami. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy. Obecnie codziennie na lekcjach plastyki uczniowie pięćdziesiątki przychodzą oglądać wystawę. Prace bardzo podobają się naszym uczniom i są dla nich inspiracją do własnych działań plastycznych. Dzieciom szczególnie podobają się prace laureatów pierwszych miejsc, Patrycji Błachowicz z Częstochowy i Laury Boder z Krakowa oraz Dominiki Ratajczak z Pawłowic, Kacpra Barana z Nienadowej oraz Karoliny Janeczek z miejscowości Łęki Dukielskie. Cel konkursu został zrealizowany. Cieszymy się, że dzieci z całej Polski wzięły w nim udział i możemy oglądać obrazy przedstawiające Polskę od morza do Tatr, piękno przyrody oraz ciekawe miasta wraz z ich architekturą, między innymi Łódź, Lublin, Kraków, Katowice, Nienadowa, Pawłowice, Wszedzień, Świdnica, Rybnik, Gdańsk, Kościerzyna, Dąbrowa Górnicza i wiele innych.

Następna wystawa tych prac pokazana będzie w Gdańskiej Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej.   Zdjęcia z wystawy przedstawimy na stronie SP 50. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!!!

Barbara Mazur

Zobacz zdjęcia: KLIKNIJ TUTAJ

Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook