Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Mikołaju gdzie jesteś ?

Mikołaju gdzie jesteś ?

6 grudnia 2017 roku uczniowie z klasy I b  wraz z kolegami i koleżankami z klas 0a, Ia, Ic i  IIb zostali wprowadzeni w świąteczny czas przez obejrzenie w Miejskim Teatrze "Miniatura" spektaklu pt. "Malwina i święta". Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu włączając się w śpiewanie kolęd i klaszcząc rytmicznie.

 

Wszyscy w świetnym nastroju i z uśmiechem na ustach opuścili mury teatru dzierżąc w dłoniach składankę renifera, który przecież tak bardzo kojarzy się z postacią Mikołaja i jego saniami. I właśnie Jego  - Pana w czerwonym płaszczu zaczęły poszukiwać dzieci z Ib w Jaśkowym Lesie zaraz  po wyjściu z teatru.

 

Idąc ścieżkami spacerowymi (często grząskimi) przez las przy ul. Jaśkowa Dolina ochoczo wołając: "Mikołaju, gdzie jesteś", jak przystało w ten świąteczny mikołajowy dzień.

 

Po drodze maluchy podziwiały pomnik Gutenberga, ogromne wzniesienia, dolinki i doliny. Aż wreszcie... po prawie godzinnej wędrówce zza drzew coraz wyraźniej zaczęła się ujawniać upragniona  postać.

 

Z wielkim kijem, niczym pastorałem, czerwonym płaszczu i czerwonej czapce, z broda, no i oczywiście, z workiem pełnym prezentów dla grzecznych dzieci. Po krótkiej rozmowie okazało się, że tylko takie są w grupie, więc nasze niecodzienne spotkanie zakończyło się wręczeniem upominków oraz pamiątkowym zdjęciem. 

 

Zobacz zdjęcia: KLIKNIJ TUTAJ

 

Hanna Jarosz

Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook