Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

GOŚCIE Z NORWEGII - 20.10.2017

GOŚCIE Z NORWEGII - 20.10.2017

W piątek, 20 października, mieliśmy okazję zaprezentować naszą szkołę grupie dziesięciu nauczycieli z norweskiej szkoły podstawowej  okolic Stavanger. Naszych gości przyjęliśmy tak, jak to nasza polska gościnność nakazuje. Nie tylko zostali oprowadzeni po szkole, gdzie w poszczególnych klasach witały ich uśmiechnięte twarze dzieci i nauczycieli, ale w czytelni szkolnej mogli się również napić kawy lub herbaty, przekąsić ciastko i posłuchać prezentacji na temat polskiego systemu edukacji. Mogliśmy również wymienić się spostrzeżeniami na temat kształcenia dzieci i młodzieży w obu krajach.
Jak się później dowiedzieliśmy, w jednej z młodszych klas akurat na tej lekcji omawiane były kraje europejskie, w tym Norwegia i miasto Bergen. Dzieci uczyły się też pisowni słowa "Norweżka" i proszę, szczęśliwym trafem miały  okazję na własne oczy zobaczyć osoby reprezentujące ten właśnie kraj.
Wizyty nauczycieli i dyrektorów placówek z krajów skandynawskich czy nadbałtyckich, stały się już niemalże tradycją i nasze szkolne progi zawsze tak samo życzliwie witają tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o naszej szkole. Cieszymy się, że możemy dzielić się z gośćmi tym, co mamy - wiedzą, doświadczeniem i ludzką serdecznością.


Ewelina Szymańska i Małgorzata Wojdyga

Zobacz zdjęcia: KLIKNIJ TUTAJ

Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook