Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

DZIEŃ TUMBO W SP50 - 21.11.2017

DZIEŃ TUMBO W SP50 - 21.11.2017

21 listopada wielu naszych uczniów przyszło do szkoły w pomarańczowych koszulkach. Czekał na nich kiermasz maskotkowo - słodki, a także lekcje na temat emocji w trudnych sytuacjach życiowych, szczególnie po stracie bliskiej osoby. W klasach młodszych wychowawcy przeprowadzili warsztaty w oparciu o bajkę "Jaś i Małgosia" i uczniowie mieli okazję zastanowić się nad sposobami pomocy osobom przeżywającym trudności. W klasach starszych odbyły się zajęcia w oparciu o film pt.: "W głowie się nie mieści", pozwalający młodym ludziom na nowo uświadomić sobie, że nie ma złych emocji, a sytuacja kryzysowa jest szansą rozwoju, choć oczywiście stanowi duże wyzwanie i wymaga wsparcia ze strony innych. Cała społeczność zapoznała się z symbolem akcji - słonikiem Tumbo, który reprezentuje akcję TUMBO POMAGA - pakiet działań wspierających osoby w żałobie. Pomarańczowa postać przypomina, że istnieje bardzo bogata i rozbudowana strona internetowa, która zawiera szereg informacji na temat żałoby, od jej etapów, po sposoby uzyskania pomocy, z telefonem do psychologa włącznie. 

Integralną częścią akcji była puszka, do której wrzucaliśmy pieniądze za słodkości i zabawki. Trzeba przyznać, że jest bardzo ciężka i z niecierpliwością czekamy na wynik zbiórki, bo przecież środki te przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom osieroconym, zarówno tę materialną jak i wspomniane wsparcie specjalistów - regularne zajęcia terapeutyczne, wyjazdy, wyjścia.
Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że pomaganie jest fajne i że warto pomagać. Tym razem jednak dodatkowo usłyszeliśmy, że wszystkie uczucia są ważne i potrzebne, a każda, nawet najtrudniejsza sytuacja, jest szansą rozwoju i okazją do stania się człowiekiem bardziej wartościowym, lepiej rozumiejącym innych i otwartym na pomoc.

Ewelina Szymańska

Zobacz zdjęcia: KLIKNIJ TUTAJ

Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook